Erialad

Meie kool pakub õppimisvõimalust järgmistes õppevaldkondades:

* Tehnika, tootmine ja ehitus

* Tervis ja heaolu

* Teenindus

Info meie talvise vastuvõtu leiad siit: Talvine vastuvõtt


Hooldustöötaja (136877)

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikNeljanda taseme kutseõppe esmaõpe (EKR tase 4)Õppevormstatsionaarne-töökohapõhineEeldus alustamisekspõhiharidusÕppeaeg2 aastat

HOOLDUSTÖÖTAJA- on erialase ettevalmistusega töötaja, omandadnud vajalikud oskused ja teadmised tööks ja abivajaja hoolduseks, juhendamiseks ja rehabilitatsiooniks.

Hooldustöötaja on  tervishoiu ja hoolekande esmatasandi töötaja, kelle töö eesmärk on abistada abivajajat tervisekahjustuste, funktsionaalsete häirete ja rehabilitatsiooni korral.

Hooldustöötaja töötab erineva ea ja kultuuritaustaga inimestega, kes oma elusituatsiooni tõttu või muul põhjusel vajavad abi, hooldust ja tuge.

Hooldustöötaja erialale on võimalik kandideerida põhi-ja keskhariduse baasil.

Õppetöö toimub Valgas ja mujal Eesti erinevates piirkondades, kokkuleppel tööandjatega.

 

Õppeaeg hooldustöötaja kutseõppes on kaks aastat , mille jooksul omandatakse põhiteadmised vastavalt kutsekvalifikatsioonist tulenevatele nõuetele ning kooli lõpetanu saab kutseõppe läbimist tõendava tunnistuse ja kutseeksami sooritamisel kutsetunnistuse Hooldustöötaja tase 4.

Hooldustöötaja kutse omandanu võib töötada kõigis tervishoiu-ja sotsiaalhoolekande valdkondades Eestis.

Õppetöö on paindlik ja arvestades õppija tööeluga.

Õppetöö toimub üle nädala, praktika saab sooritada oma töökohas.

Õppijatel on võimalus taotleda heade õpitulemuste korral õppetoetust, vajadusel kompenseeritakse sõidukulud(ühistransport)

Projektide raames on võimalik praktiseerida ka väljaspool Eestit.

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt

HOOLIDES ENDAST, VÄÄRTUSTAD TEISI!

 

Fredy Lumi