Autokool

Valgamaa Kutseõppekeskuse Autokool korraldab Mootorsõidukijuhi B-kategooria mootorsõidukijuhi koolitusi. VÄRSKE UUDIS!  - MEIE AUTOKOOLIS SAAB NÜÜD läbida B-kat. koolitust ka automaatkäigukastiga autol.

Autokooli õpingutega alustajad seisavad sageli küsimuse ees, millise autoga sõitma õppida - kas automaat- või manuaalkäigukastiga. Pole aga ühte ja õiget vastust ning siinkohal peab igaüks ise leidma endale sobiva variandi. Samas on tulevik suunatud mugavusele ja keskkonnasõbralikkusele ning järjest enam toodetakse hübriid- ja elektriautosid, mis on automaatkäigukastiga. Automaatkäigukastiga auto eripäraks on see, et sellel on ainult kaks pedaali – gaasipedaal ja piduripedaal. Automaatkäigukastiga auto juhil on suure tõenäosusega lihtsam keskenduda liiklusele, eriti linnatingimustes, kuna jääb ära käikude vahetamine, mis nõuab juhilt oluliselt rohkem tähelepanu. Kui tulevikus on kavas osta automaatkäigukastiga auto või kui peres on juba selline auto olemas, siis võib julgelt mõelda automaatkäigukastiga autoga sõitma õppimisele. Meie autokoolis on õppuritele see võimalus olemas! Ole julge ja küsi infot- õpetaja Kalmer Kiidmaa, 5649 8533 .

Juhul, kui riiklik sõidueksam tehakse automaatkäigukastiga autoga,- saadakse juhiluba, kus on peal vastav märge, mis lubab edaspidi juhtida vaid automaatkäigukastiga sõidukeid.

 Kui aga edaspidi peaks siiski tekkima soov või vajadus nn. "manuaalilubade" järele, siis seda saab lihtsasti teha – tuleb vaid läbida vastav koolitus sõiduõppes vähemalt kahe sõidutunni mahus ning sooritada sõidueksam.

Kogu teoreetiline õpe toimub veebikeskkonnas: www.teooria.ee. mis võimaldab õppida õpilasel iseseisvalt teooria kahes keeles (eesti ja vene keel)

Teooria.ee keskkond on jaotatud mooduliteks, mis on jaotatud omakorda väiksemateks peatükkideks. Iga mooduli lõpus on vahetest ning kohe peale 1. mooduli vahetesti edukalt sooritamist võite alustada sõidutundide planeerimist. Sõidutunde saate broneerida samuti Teooria.ee süsteemi vahendusel, kuid peale seda, kui olete sõidutundide eest tasunud ja see info on meie poolt süsteemi sisestatud.

Koolitajad:
Kalmer Kiidmaa, 5649 8533

Meie autokooli on võimalik registreeruda jooksvalt- anna sellest meile märku ja oleme valmis aitama! -koolitus@vkok.ee

Registreeruda saab ka siin

Autokooli eest saab tasuda kahes osas. Esimene osamakse 485,00 eurot tuleb tasuda kursuse alguses, teine osamakse 500,00 eurot enne praktiliste tundide algust.

KOKKU ON autokooli maksumus 985.-

Aprillist septembrini koolitusel osalejatel tuleb pimeda aja sõit läbida simulaatoril (45 min) 50 €. Sõitu saab teha Tartus ja transport sinna tuleb korraldada endal, seda koolituse maksumuse sees ei ole.

Kursuse maht kokku on 29 teooriatundi, 31 iseseisvat tööd, 30 sõidutundi. Maksumus sisaldab sõitu koos riskivältimise koolitusega libedarajal.

Vajadusel tuleb läbida esmaabikoolitus (16 tundi), hind 50 eurot.

Autokooli tingimused:
Sõidutunni pikkus 45 minutit
Lisa õppesõidu tund 27€ alates palun broneeri se sõiduõpetaja juures:  
Kalmer Kiidmaa, 5649 8533 .
Kooli teoreetiliste teadmiste kontrolltest alates kolmandast korrast 24 €
Kooli praktiliste sõiduoskuste korduskontroll 24 € 
Tunnistuse duplikaat 15 €
Aprillist septembrini pimeda aja sõit simulaatoril (45 min) 50 €

Libedasõit 50€

Autokooli vahetustasu 50 € alates 01.01.2021

*Lisa sõidutundide, teoreetiliste teadmiste korduskontroll testist ning praktiliste sõiduoskuste korduskontroll soovist tuleb helistada-  Kalmer Kiidmaa, 5649 8533 
*Sõidutunni, korduskontroll testi ning praktiliste sõiduoskuste korduskontrolli loobumisest tuleb teavitada enne toimumise aega vähemalt üks tööpäev ette e-posti aadressile koolitus@vkok.ee. Mitteteatamise korral tuleb teenuse eest tasuda.

infot  SÕIDUEKSAMI kohta leiab transpordiamet.ee lehelt

OHUTUSKONTROLLI ALASED KÜSIMUSED:

https://transpordiamet.ee/soidueksam?fbclid=IwAR0GmQi6mwG2_WvXkKgf7veXJvvlbcYOUdj6fLrFLiuMqEhn__9JmRV8-fQ#ohutuskontrolli-alas

Kontaktid