Autokool

Valgamaa Kutseõppekeskuse Autokool korraldab Mootorsõidukijuhi B-kategooria mootorsõidukijuhi koolitusi. VÄRSKE UUDIS!  - MEIE AUTOKOOLIS SAAB NÜÜD läbida B-kat. koolitust ka automaatkäigukastiga autol.

Autokooli õpingutega alustajad seisavad sageli küsimuse ees, millise autoga sõitma õppida - kas automaat- või manuaalkäigukastiga. Pole aga ühte ja õiget vastust ning siinkohal peab igaüks ise leidma endale sobiva variandi. Samas on tulevik suunatud mugavusele ja keskkonnasõbralikkusele ning järjest enam toodetakse hübriid- ja elektriautosid, mis on automaatkäigukastiga. Automaatkäigukastiga auto eripäraks on see, et sellel on ainult kaks pedaali – gaasipedaal ja piduripedaal. Automaatkäigukastiga auto juhil on suure tõenäosusega lihtsam keskenduda liiklusele, eriti linnatingimustes, kuna jääb ära käikude vahetamine, mis nõuab juhilt oluliselt rohkem tähelepanu. Kui tulevikus on kavas osta automaatkäigukastiga auto või kui peres on juba selline auto olemas, siis võib julgelt mõelda automaatkäigukastiga autoga sõitma õppimisele. Meie autokoolis on õppuritele see võimalus olemas! Ole julge ja küsi infot- õpetaja Kalmer Kiidmaa, 5649 8533 .

Juhul, kui riiklik sõidueksam tehakse automaatkäigukastiga autoga,- saadakse juhiluba, kus on peal vastav märge, mis lubab edaspidi juhtida vaid automaatkäigukastiga sõidukeid.

 Kui aga edaspidi peaks siiski tekkima soov või vajadus nn. "manuaalilubade" järele, siis seda saab lihtsasti teha – tuleb vaid läbida vastav koolitus sõiduõppes vähemalt kahe sõidutunni mahus ning sooritada sõidueksam.

Kogu teoreetiline õpe toimub veebikeskkonnas: www.teooria.ee. mis võimaldab õppida õpilasel iseseisvalt teooria kahes keeles (eesti ja vene keel)

Teooria.ee keskkond on jaotatud mooduliteks, mis on jaotatud omakorda väiksemateks peatükkideks. Iga mooduli lõpus on vahetest ning kohe peale 1. mooduli vahetesti edukalt sooritamist võite alustada sõidutundide planeerimist. Sõidutunde saate broneerida samuti Teooria.ee süsteemi vahendusel, kuid peale seda, kui olete sõidutundide eest tasunud ja see info on meie poolt süsteemi sisestatud.

Koolitajad:
Kalmer Kiidmaa, 5649 8533

Meie autokooli on võimalik registreeruda jooksvalt- anna sellest meile märku ja oleme valmis aitama! -koolitus@vkok.ee

Registreeruda saab ka siin

Autokooli eest saab tasuda kahes osas. Esimene osamakse 600,00 eurot tuleb tasuda kursuse alguses, teine osamakse 600,00 eurot enne praktiliste tundide algust.

KOKKU ON autokooli maksumus 1200.-

Maksumus sisaldab:

*29 teooriatundi, 31 iseseisvat tööd,

*30 sõidutundi (Sõidutunni pikkus 45 minutit).

Summale lisandub ;

*esmaabikoolitus (16 tundi), hind 50 eurot. Valgamaa Kutseõppekeskuses meie autokooli õpilased

*libeda ja pimedasõit

Autokooli lisatingimused:
Lisa õppesõidu tund 27€  Palun broneeri sõiduõpetaja juures:  Kalmer Kiidmaa, 5649 8533 .
Kooli praktiliste sõiduoskuste korduskontroll 27 € 
Tunnistuse duplikaat 15 €

Autokooli vahetustasu 50 € alates 01.01.2021

*Lisa sõidutundide,  ning praktiliste sõiduoskuste korduskontroll soovist tuleb helistada-  Kalmer Kiidmaa, 5649 8533 
*Sõidutunni, loobumisest tuleb teavitada enne toimumise aega vähemalt üks tööpäev ette e-posti aadressile koolitus@vkok.ee. Mitteteatamise korral tuleb teenuse eest tasuda.

infot  SÕIDUEKSAMI kohta leiab transpordiamet.ee lehelt

Kui autokooli tunnistus on käes:

Transpordiameti e-teeninduses https://eteenindus.mnt.ee/  on võimalik taotleda esmast juhiluba ja registreerida B-kategooria eksamitele.

Riiklikud eksamid toimuvad Transpordiameti Valga büroos -Tartu tn 6, 68206 Valga

Esmase juhiloa väljastamine ja vahetamine

Transpordiameti riigilõivud

OHUTUSKONTROLLI ALASED KÜSIMUSED:

https://transpordiamet.ee/soidueksam?fbclid=IwAR0GmQi6mwG2_WvXkKgf7veXJvvlbcYOUdj6fLrFLiuMqEhn__9JmRV8-fQ#ohutuskontrolli-alas

Kontaktid