News

Kokakunst Kuressaares 2023 20. March Valdek Rohtma

16.-17. märtsil 2023 toimus Kuressaare Ametikoolis rahvusvaheline kokavõistlus „Kokakunst Kuressaares 2023“. Võistlusel osalesid kutsekoolide õpilased Lätist, Leedust, Itaaliast ja Eestist.

Võistluse teeb eriliseks see, et kohapeal loositakse võistlustel osalevad koolid paaridesse. Tulemus sõltub mõlema võistleja panusest ja meisterlikkusest. Kuna tegemist on rahvusvahelise võistlusega, siis on oluline ka keeleoskus.

Võisteldi 2. ja 3. kursuse arvestuses. Valgamaa Kutseõppekeskust esindasid Keiro Kartau K22, Aleksei Mašnitš K22 ja Ingrid Grossberg K20. Õpilasi juhendas õpetaja/peakokk Erko Ruukel.

Meie kooli esindasid 2. kursuse arvestuses hoopis esimese kursuse õpilased Aleksei ja Keiro, kes saavutasid tubli tulemuse, 4. ja 8. koha. Ingrid saavutas 3. kursuse võistlusel 5. koha.

Ingridit tunnustati eripreemiaga kiire ja ennastsalgava tegutsemise eest köögis ning oskuse eest jääda rahulikuks ka siis, kui olukord pingeliseks läheb. Preemia omistas Ingridile kohtunik Rudolf Visnapuu.